tel.: 577 006 521
e-mail: info@zsslovenska.eu

datová schránka: yqimupe

Olympionici ve škole

V rámci OVOV k nám zavítala skupina sportovců z naší republiky, včetně mistryně světa Šárky Kašpárkové...

06.10.2020, 119 fotek, 454x zhlédnuto

všechny fotogaleriedalší fotogalerie

První školní den

Máme pro Vás videoklip z prvního školního dne.   Pro sledování videa bez sekání klikněte na název pravým tla..

11.09.2020, 351 MB, 381x staženo

všechny videogaleriedalší videogalerie

Co máme k obědu

Republikové finále OVOV

17.09.2020 11:56 | Mgr. Tomáš Keprt | 2. stupeň

OVOV

Od 2.9. 2020 do 4.9. 2020 se naše škola zúčastnila Republikové finále OVOV ( odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Brně. Závod proběhl v krásném prostředí atletickém stadionu VUT Brno. Celkově se zúčastnili družstva z 39 škol z celé republiky a několik stovek jednotlivců.

Družstvo se skládá ze čtyř dívek a čtyř chlapců. Jednotlivci jsou rozděleni do ročníků. Každý závodník musí ve dvou dnech zvládnout deset disciplín: běh na 60 m, skok daleký, hod kriketem, trojskok z místa, přeskok přes švihadlo, hod medicinbalem za hlavu, shyby na lavičce, kliky a leh sedy a volitelnou disciplínu 1000 m běh, driblink nebo plavání.

Naši školu reprezentovali: Honza Gurecký z 6.C, Martin Ordelt z 7.A, Richard Šín a Matěj Vlček z 8.C, Lucie Juřicová a Veronika Ramertová z 8.A, Lucie Krhovská, Karolína Lamošová a Honza Pagáč z 9.B a Hedvika Režná z 9.C.

Za naše žáky jsme se rozhodně nemuseli stydět. Kája Lamošová se ve své věkové kategorii umístila na 11. místě. Vyhrála driblink, obsadila 4.místo ve skoku dalekém a předvedla skvělé výkony v leh sedech a klicích. Stejně i Honza Gurecký se umístil ve svém ročníku výborně. Obsadil 13.místo a podal vynikající výkony. V trojskoku vyhrál výkonem 7,31 m, ve skoku dalekém se umístil na 3. místě a v běhu na 60 m na 5.místě. Lucka Juřicová vyhrála ve svém ročníku hod kriketovým míčkem výkonem 47 m. I ostatní žáci podali krásné výkony a reprezentovali naši školu. Všem děkujeme a přejeme další sportovní úspěchy.