Vítejte na naší škole

Jménem celého učitelského sboru i všech zaměstnanců naší školy Vás vítám na našich stránkách. Snažíme se dát Vašim dětem ten nejlepší základ do života a věříme, že společnými silami to zvládneme i v této nelehké době.​

Přejeme vám krásné dny s úsměvem na tvářích Vašich dětí.

Mgr. Irena Šlesingerová

ředitelka školy

Den stromů | ZŠ Zlín Slovenská

Den stromů

DEN STROMŮ

Stromy poskytují domov a útočiště pro mnoho nejrůznějších organizmů a jsou důležitou součástí mnoha přírodních ekosystémů, jež vytváří životní prostředí. Mají nezastupitelný význam při koloběhu vody. Stromy tvoří krajinu a její typický ráz. Stromy produkují hlavně kyslík, bez něhož by nebyl život na Zemi a dřevo, jež je ekologickým a obnovitelným materiálem s všestranným použitím… Den stromů připadá každoročně na 20. října.

2. a 3. oddělení ŠD se rozhodlo tento svátek stromů oslavit společnou procházkou do nedalekého lesa. Cestou jsme si společně o důležitosti stromů povídali a rozpoznali jsme spoustu našich nejznámějších stromů na základě tvaru jejich listů či plodů. Procházku jsme zakončili zasazením dvou stromečků, které jsme si přinesli z dopoledních Stromových slavností ze sadu Svobody.

Počasí nám přálo, sluníčko nás hřálo, a tak jsme si mohli podzimní přírodu vychutnat v těch nejkrásnějších barvách.

 

Lucie Turecká a Lenka Sabolová


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Adresa

Slovenská 3076,

Zlín 76001