Vítejte na naší škole

Jménem celého učitelského sboru i všech zaměstnanců naší školy Vás vítám na našich stránkách. Snažíme se dát Vašim dětem ten nejlepší základ do života a věříme, že společnými silami to zvládneme i v této nelehké době.​

Přejeme vám krásné dny s úsměvem na tvářích Vašich dětí.

Mgr. Irena Šlesingerová

ředitelka školy

Cyklokurz - Šumava | ZŠ Zlín Slovenská

Cyklokurz - Šumava

Žáci naší školy absolvovali již 7. ročník cyklokurzu. Tentokrát jsme vyrazili na Šumavu.

První den jsme začali stoupat z Nové Pece podél schwarzenberského kanálu na Jelení, kde jsme navštívili muzeum. Dále jsme pokračovali až k nejvýše položenému jezeru v ČR Plešnému jezeru 1087 m.n.m.  Poté jsme sjeli zpět do Nové Pece a podél Lipna jsme pokračovali až na ubytování v Černé v Pošumaví.

Druhý den jsme přejeli trajektem na druhou stranu Lipna a podél schwarzenberského kanálu jsme začali stoupat směrem k Vítkovu hrádku. Po návštěvě hradu jsme ještě sjeli na šumavské paseky do Pasečné a zpět kolem nádrže Lipna do Lipna nad Vltavou, kde jsme poobědvali. Přes Frymburk jsme vrátili zpět do Černé.

Poslední den nás čekal výstup na Kramolín a vyhlídka ze stezky v korunách stromů. Poté velmi atraktivní trialový sjezd do Lipna. Čekalo nás nakládání kol a odjezd do Zlína. Všichni účastníci cykláku si krajinu a projeté kilometry užívali, odrazilo se to i na chování, kdy jme nemuseli řešit žádné kázeňské přestupky.

Za tři dny jsme dle družstva najeli od 130 km do 170 km.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Adresa

Slovenská 3076,

Zlín 76001