Vítejte na naší škole

Jménem celého učitelského sboru i všech zaměstnanců naší školy Vás vítám na našich stránkách. Snažíme se dát Vašim dětem ten nejlepší základ do života a věříme, že společnými silami to zvládneme i v této nelehké době.​

Přejeme vám krásné dny s úsměvem na tvářích Vašich dětí.

Mgr. Irena Šlesingerová

ředitelka školy

NBA 2022 | ZŠ Zlín Slovenská

NBA 2022

Jr. NBA Jr. NBA League Česká republika 2022

4. místo pro ZŠ Slovenská Zlín!

 

Žáci naší školy se zúčastnili 5. ročníku basketbalového projektu Jr. NBA, na kterém získali fantastické 4. místo z 64 přihlášených základních škol z celé České republiky.

O akci:

Jedná se o jedinečný projekt pro děti ve věku 10 – 12let, který má propagovat basketbal po celé České republice. Akce zároveň probíhá v mnoha zemích světa pod hlavičkou nejslavnější basketbalové soutěže – americké profesionální NBA. Hlavním cílem je vytvořit pozitivní postoj ke sportu a zdravému životnímu stylu mezi mladými lidmi pomocí basketbalu a jedinečných zážitků, které tato hra přináší. Ukázat a učit hodnoty, na kterých nejen NBA, basketbal, ale sport obecně stojí.

DUCH SPORTU – TÝMOVÁ HRA – PRACOVITOST – RESPEKT – VÁŠEŇ

 

Průběh a výsledky:

Díky popularitě basketbalu a velkému zájmu ze strany rodičů a dětí se na naší škole podařilo sestavit skutečně silné družstvo 13 žáků. Pro 6 z nich je basketbal jejich hlavním sportem, dalších 7 žáků má svůj hlavní sport jiný (házená, fotbal). Díky velmi dobrým výkonům v prvních dvou kolech se nám povedlo postoupit až do závěrečného turnaje nejlepších 8 týmů, který se konal 8. – 9. listopadu v pražské hale Královka na Letné (Euroliga žen, hala reprezentace). Ve vyřazovacím systému jsme ve čtvrtfinále senzačně přešli přes ZŠ z Nymburka. Poté jsme v semifinále byli vyřazeni loňským vítězem, ZŠ z Brandýsa nad Labem. V boji o bronz jsme pak rozdílem pouhých 5 bodů podlehli ZŠ Královské Poříčí u Sokolova.

Celkově jsme tedy skončili na skvělém 4. místě, kdy jsme se stali nejúspěšnější základní školou z Moravy! K tomu byl navíc jeden z našich hráčů zvolen do nejlepší pětky tohoto ročníku.

ZŠ Slovenská reprezentovali:

 1. Veronika Zimáková
 2. Valentina Vyplelová
 3. Markéta Čelechovská
 4. Anna Vičíková
 5. Jan Slezák
 6. Hugo Héč
 7. Vojtěch Kadubec
 8. Jakub Kadubec
 9. Matyáš Škutek
 10. Tomáš Plaček
 11. Adam Skoupil
 12. Vít Skoupil
 13. Filip Skoupil

Závěrem:

Jsme přesvědčení, že akce tohoto typu mají pro všechny zúčastněné obrovský význam. Děti se podívají na výjimečná místa a setkají se s významnými osobnostmi sportovně – společenského světa. Atmosféra celé akce byla neopakovatelná!

Je až neskutečné, jak naši žáci bez ohledu na své hlavní sportovní zaměření dokázali vytvořit perfektně fungující tým, který dosáhl až těsně pod stupně vítězů. Toto jen dokazuje, že propojení školy a sportu má smysl a lze jím dosáhnout úspěchu. Věříme, že v dalších letech najdeme na naší ZŠ následovatele, již nyní se těšíme na příští ročník!

Děkujeme vedení školy a také SKB Zlín za celkovou podporu.

Více k projektu: https://jrnbaleague.cz/jr-nba-league/

Trenéři:

Mgr. David Vyplel (ZŠ Slovenská, SKB Zlín)

Pavel Skoupil (SKB Zlín)


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Adresa

Slovenská 3076,

Zlín 76001