Vítejte na naší škole

Jménem celého učitelského sboru i všech zaměstnanců naší školy Vás vítám na našich stránkách. Snažíme se dát Vašim dětem ten nejlepší základ do života a věříme, že společnými silami to zvládneme i v této nelehké době.​

Přejeme vám krásné dny s úsměvem na tvářích Vašich dětí.

Mgr. Irena Šlesingerová

ředitelka školy

Novinky - akce školy | ZŠ Zlín Slovenská

„Dnes jsem jako senátor“

V úterý 9. 11. jsme se v brzkých ranních hodinách vydali se skupinkou 20 deváťáků na dětskou konferenci „Dnes jsem jako senátor“ do našeho hlavního města. Žáci si měli vyzkoušet, jak vypadá činnost senátora v jednacím sále. Konference se zúčastnili i žáci z jiných škol a gymnázií. Měli jsme poměrně náročné téma o česko-afghánských vztazích. Proto jsme si nejprve vyslechli přednášku a historii afghánského konfliktu, která byla velmi zdlouhavá, a žáci byli rádi, že jsme přijeli pozdě. Následně byla skvělá přednáška velitele 6. polní nemocnice pana Jindřicha Sitta, který nám detailně popisoval úspěšnou činnost naší armády v Afghánistánu.

Po obědě si žáci vyzkoušeli rozpravu u řečnického pultu, naši debatéři se se svými názory rozhodně neztratili. Rozpravou nás provázeli senátoři Jiří Růžička a Marek Hilšer.
Nakonec žáci hlasovali nad vydaným usnesením.

Po konferenci jsme stihli rychlou prohlídku Pražského hradu, Karlova mostu, Staroměstského náměstí a rozchod na náměstí Václavském. Do Zlína jsme se vrátili v pozdních nočních hodinách.  

Školní videoklip z naší cesty do Senátu naleznete zde: https://youtu.be/XD4YeeOv8_I

Na krátkou reportáž z konference se můžete podívat ve „Zprávičkách“ z 9. 11. od ČT, kde naleznete i rozhovor s naší žačkou. https://decko.ceskatelevize.cz/zpravicky

« zpět

Adresa

Slovenská 3076,

Zlín 76001